Doposażenie Fundacji satelitarnej Polarisu w sprzęt do promocji i zachowania dziedzictwa lokalnego związanego z niebem - został zrealizowany przez Fundację Satelitarną Polarisu. Grantobiorca realizuje zadanie z zakresu zachowania dziedzictwa lokalnego.
Celem zadania było zachowanie dziedzictwa lokalnego związanego z kultura odwołująca się do nieba, poprzez doposażenie Fundacji w niezbędne urządzenia i instrumenty do prowadzenia działalności statutowej związanej z kulturą. Zadanie przyczyni się do realizacji celów LSR gdyż poprzez nawiązywanie do dziedzictwa kulturowego oraz upowszechnianie ciemnego nieba chronionego na obszarze zwiększy się atrakcyjność turystyczna, kulturowa i społeczna. Osoby zainteresowane tym tematem chętnie korzystają z zasobów fundacji.
Projekt odnosi się do zakresu projektu grantowego tj. zachowanie dziedzictwa lokalnego - wyposażenie fundacji w sprzęt i urządzenia daje możliwość promowania dziedzictwa nawiązującego do naturalnego, nocnego nieba, które od lat determinuje i wpływa na Zycie lokalne (obrzędy, zwyczaje, tradycje gwiazdy betlejemskiej, łzy Wawrzyńcowie obserwacje Księżyca i inne). Skompletowanie sprzętu i wyposażenia prelegenta daje szerokie możliwości prowadzenia działań skierowanych na aktywizację lokalnych społeczności, grup de faworyzowanych czy turystów.
Projekt realizuje wskaźnik produktu „Liczba organizacji objęta wsparciem”.
Zakładane działania w ramach projektu:
- zakup wyposażenia prelegentów (nagłośnienie przenośne, zielony laser, projektor multimedialny) oraz urządzeń optycznych do obserwacji nocnego nieba (teleskopy z systemem GOTO, statywami i zasilaniem zewnętrznym, lornetki ze statywami).
Projekt grantowy Inkubator inicjatyw lokalnych realizowany jest w ramach poddziałania
19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w
ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
Plakat informujący o realizacji operacji