W związku z zakończeniem wyboru operacji w ramach naboru 1/2016 Podejmowanie działalności gospodarczej na Posiedzeniu Rady w dniu 08.12.2016 r. przedstawiamy wyniki oceny operacji:
Lista operacji wybranych do dofinansowania - POBIERZ
Lista operacji niewybranych do dofinansowania - POBIERZ
Informacje na temat wyników oceny operacji zostały wysłane do wszystkich wnioskodawców pocztą. Wybrane do dofinansowania wnioski o udzielenie wsparcia dotyczące wybranych operacji wraz z dokumentami potwierdzającymi dokonanie wyboru operacji w dniu dzisiejszym zostały przekazane do Zarządu Województwa Śląskiego (ZW), gdzie zostaną poddane dalszej ocenie.
Protokół z posiedzenia Rady nr 1/2016
Jednocześnie informujemy, że w ramach naborów 2/2016 - Rozwijanie działalności gospodarczej i 3/2016 - Atrakcyjna przestrzeń publiczna na Posiedzeniu Rady w dniu 15.12.2016 r. Rada, w związku z wychwyconymi wątpliwościami w zakresie zgodności treści ogłoszeń w ramach konkursów 2/2016 - Rozwijanie działalności gospodarczej i 3/2016 - Atrakcyjna przestrzeń publiczna z treścią LSR LGD „Żywiecki Raj”, w celu ochrony interesów wnioskodawców i usunięcia stanu niepewności oraz istniejącego ryzyka zakwestionowania ocen Rady o przyznaniu kwoty pomocy niezgodnej z LSR, podjęła uchwałę o odstąpieniu od ocen wniosków w ramach konkursów 2/2016 i 3/2016.
Poniżej prezentujemy procedurę wnoszenia protestu od decyzji Rady LGD:
Zasady rozpatrywania protestu
1. Protest jest wnoszony za pośrednictwem LGD do SW w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji o wyniku oceny zgodności z LSR lub wyniku wyboru i rozpatrywany jest przez zarząd województwa. Protest jest niezwłocznie przekazywany do SW wraz z informacją o wpłynięciu protestu do LGD.
2. W przypadku wniesienia protestu niespełniającego wymogów formalnych lub zawierającego oczywiste omyłki, do chwili weryfikacji dokonanej przez siebie oceny i wyboru wniosków i operacji do dofinansowania Wynioskodawca może uzupełnić lub poprawić w nim oczywiste omyłki, pod rygorem pozostawienia protestu bez rozpatrzenia.
3. Uzupełnienie protestu, może nastąpić wyłącznie w odniesieniu do wymogów formalnych, tj.:
1) oznaczenie instytucji właściwej do rozpatrzenia protestu,
2) oznaczenie wnioskodawcy,
3) numer wniosku o dofinansowanie projektu,
4) podpis wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania wnioskodawcy.
4. Wezwanie do uzupełnienia protestu lub poprawienia w nim oczywistych omyłek wstrzymuje bieg terminu na weryfikację wyników wyboru operacji (termin dla LGD) i bieg terminu na rozpatrzenie protestu (termin dla zarządu województwa).
5. Na prawo wnioskodawcy do wniesienia protestu nie wpływa negatywnie błędne pouczenie lub brak pouczenia o tym prawie i o sposobie wniesienia tego protestu.